Kabartmalı Prezervatif

Tırtıklı, noktalı, halkalı, halkalı ve noktalı, yivli gibitırtıklı prezervatif uyarıcı kabartmalı yüzeylere sahip prezervatif çeşitleri vardır. Kabartmalı yüzey, gözle ya da elle kontrol edildiğinde kabartmalar ince gibi görünse de hassas ve ıslak vajina dokusu için oldukça etkili uyarma etkisi yaratmaktadır. Kabartmalı yüzey dokusu yapısı itibari ile özellikle kadınlar için uyarıcı bir etkiye sahiptir. Ancak sürtünme etkisinin yanı sıra dolaylı olarak da birleşme esnasında karşılıklı olarak tatmin yaratır.

Anal seks esnasında rektumda tahrişe ve kanamalara sebep olabileceği için kabartma dokulu prezervatiflerin tercih edilmemesi, kullanıldığı takdirde dikkat edilmesi gerekmektedir.

Oral seks esnasında kullanılması kabartma etkisinin hissedilmemesinden başka herhangi bir etkiye neden olmamaktadır. Bu nedenle oral seks için kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kabartmalı yüzey dokulu prezervatifler sanıldığı gibi her zaman hazzı arttırmaz. Nadiren de olsa kadınlarda tahrişe ve acı hissine neden olabilmektedirler. Konforlu olmadığı durumlarda kabartmalı prezervatif kullanımında ısrarcı olmayıp daha uygun bir prezervatif çeşidi kullanmak faydalı olacaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

PrezervatifRehberi.com Yenilendi!

Prezervatif Rehberi YenilendiPrezervatif ve cinsel sağlık hakkındaki tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz güncel sağlık ansiklopediniz.

İletişime Geçin!

Prezervatif Rehberi İletişimPrezervatifRehberi.com ile iletişim için info@prezervatifrehberi.com adresini kullanabilirsiniz.


ToptanPrezervatif Logo

Bu site Smart Web Tasarım tarafından tasarlanmıştır.
Copyright © 2010 Smart Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.