Titreşim Halkası

Titreşimli Prezervatif Nedir?

Titreşimli prezervatif titreşim halkası ile vajinayı uyaran, cinsel ilişkiden alınan hazzı titreşim etkisi ile dışarıdan arttıran bir cinsel oyuncaktır. Titreşimli prezervatif olarak daha fazla anılan bu ürünün ticari adı titreşim halkasıdır. Uluslar arası orjinal adı ise vibrating ring olarak geçmektedir. Ürünün adı aynı zamanda uyarıcı etkisinin gücünden kaynaklı olarak orgazm halkası olarak da geçmektedir.

Ürünün titreşimli prezervatif olarak daha fazla anılmasının nedeni vergi uygulamaları ile alakalıdır. Titreşim halkası olarak piyasaya %18 KDV ile sunulabilirken, titreşimli prezervatif olarak %8 KDV ile satışı yapılabilmektedir. Ülkemizde bu ürünün yaygın satışını yapmakta olan bir firmanın gördüğü bu farklılık sonucu ürününü titreşimli prezervatif adı ile ve prezervatif hediyeli olarak piyasaya sürmüştür. Böylece titreşim halkası daha çok titreşimli prezervatif olarak bilinmeye başlamıştır. Ancak bu noktada titreşim halkasının prezervatiften bağımsız bir oyuncak olduğunu ve prezervatif kullanmadan da kullanılabileceğini unutmamak gerekir.

titreşim halkasıTitreşim halkası ya da bir başka adı ile titreşimli prezervatifler penise takılarak kullanılan vajinayı dışarıdan titreşim etkisi ile uyaran bir seks oyuncağıdır. Prezervatif ile birlikte satılması ile birlikte prezervatiften bağımsız olarak da kullanılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan ve genellikle memnun kalınan bir seks oyuncağıdır.

Titreşim halkaları, elastik baloncuklu bir halka ile birleştirilmiş uyarıcı titreşim motorundan oluşmaktadır. Titreşim motoru da hazzı arttıracak şekilde elastik dokulu kılıf içrisinde yer almaktadır.

Titreşim halkası, motoru ve baloncuklu halkası ile özellikle kadınların genital bölgesinin hassas kısımlarını titreşim etkisi ile uyarır. Erkeklede ise boşalma süresini uzatarak; partnerler için uzun ve oldukça zevkli bir cinsel deneyim yaşatmaktadır.

Elastik baloncuklu halka her penis kalınlığına uygun, esnek yapıda şekilde tasarlanmıştır. Bu halka içerisinden penis geçirilip, penisin en dip kısmına kadar itildikten sonra, titreşim motoru penisin üstünde kalacak şekilde takılır. Prezervatif ile kullanılması zorunlu olmamakla birlikte prezervatif ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Titreşim halkası prezervatif ile birlikte kullanılacağı taktirde önce prezervatif takılıp ardından prezervatif üstüne titreşim halkası yerleştirilerek kullanılmaktadır.

Titreşim halkaları genellikle 25-35 dakika süren pil ömrüne ve açma-kapama düğmesine sahiptir. İlişki sırasında sabit titreşimin uyuşma ile etkisini yitirmemesi için titreşim motorunu durdurup bir süre sonra tekrar açabilirsiniz. Böylece titreşimlerden daha etkili bir uyarılma sağlayabilirsiniz.titreşimli prezervatif

Paket içerisindeki kullanma talimatları doğrultusunda bir defa kullanılması tavsiye edilen çeşitler olduğu gibi iyice temizlenip hijyenik koşullarda saklandığı taktirde defalarca kullanılabilir çeşitleri de mevcuttur. Titreşim halkasını kullanmadan önce kullanma talimatlarını okuyup resimli yönergelerden yararlanmanız faydalı olacaktır.

Titreşim halkaları cinsel ilişki sırasında dışarıda kalarak, yüzeysel olarak uyardığı için hijyenik olduğu sürece genital bölge sağlığı açısından herhangi bir soruna neden olmamaktadır. Partnerler arasındaki etkileşimi arttırmak ve cinsel ilişkiden daha fazla zevk almak için güvenle kullanabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

PrezervatifRehberi.com Yenilendi!

Prezervatif Rehberi YenilendiPrezervatif ve cinsel sağlık hakkındaki tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz güncel sağlık ansiklopediniz.

İletişime Geçin!

Prezervatif Rehberi İletişimPrezervatifRehberi.com ile iletişim için info@prezervatifrehberi.com adresini kullanabilirsiniz.


ToptanPrezervatif Logo

Bu site Smart Web Tasarım tarafından tasarlanmıştır.
Copyright © 2010 Smart Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.