Prezervatif Nasıl Takılır (Video Eklendi)

Prezervatif hakkında sorulan en yaygın soruyu, yani "prezervatif nasıl takılır?" sorusunu yanıtlıyoruz. Prezervatif ancak doğru uygulandığı taktirde % 95 doğum kontrolü sağlayan bir korunma yöntemidir. Bu nedenle prezervatifin nasıl takıldığı çok önemlidir. Özel olarak hazırlamış olduğumuz görselle birlikte 4 adımda "prezervatif nasıl takılır?"

Dikkat! Prezervatifin doğru kullanımı için, prezervatif cinsel ilişkinin en başında kullanılmalıdır. Boşalma sonrasında ise penis küçülmeden vajinadan çıkarılmalıdır. Aksi halde bollaşan prezervatif meni sızdırabilir ya da tamamen çıkarak vajinada kalabilmektedir.

Prezervatif nasıl takılırHazırlık: Prezervatif penise takmak için öncelikle prezervatife zarar gelmeyecek şekilde folyosundan çıkarılarak uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

1. Adım: Prezervatifin rezervuar ucu, başparmak ve işaret parmağı arasına alınarak iç tarafın yönü belirlenir. Prezervatifin iç kısmının dışarı doğru kıvrılarak katlandığını göz önünde bulundurarak prezervatifin iç kısmını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

2. Adım: Prezervatifi rezervuar uçtan tutarak penis başının üstüne yerleştiriniz. Bu esnada rezervuar uç içerisinde hava kalmaması boşalma esnasında çıkan meninin rezervuar uca rahatlıkla dolmasına yardımcı olur. Bu nokta prezervatif takılırken en çok gözden kaçırılan püf noktasıdır.

3. Adım: Penis başına yerleştirilen prezervatifin, halka kısmından penis köküne doğru açılarak tüm penisi kaplaması sağlanır. Bu esnada eğer prezervatif kolaylıkla açılamıyorsa prezervatifi ters takıp takmadığınızı kontrol etmenizde fayda var.

4. Adım: Prezervatifin rezervuar ucunda hava kalmayacak ve resim (4)'te görüldüğü üzere prezervatif penis köküne kadar açılmış vaziyette ise kullanıma hazırdır.

Bu aşamadan sonra dilerseniz su bazlı kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Yukarıdaki tüm bu işlemleri yaparken tırnak, mücevher ve diğer kesici cisimlerin prezervatife zarar vermediğinden emin olmanız gerekmektedir.

Ekstra güvenlik istiyorsanız kesinlikle iki prezervatifi üst üste takmayınız. Böylelikle iki prezervatif sürtünerek birbirine zarar vererek daha riskli bir durum oluştururlar. Bunun yerine kalın prezervatifleri tercih ediniz.

Prezervatif Nasıl Takılır? Okey Prezervatif tarafından hazırlanan videoda prezervatifin nasıl takılacağı tüm aşamaları ile görsel olarak tarif edilmektedir.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

PrezervatifRehberi.com Yenilendi!

Prezervatif Rehberi YenilendiPrezervatif ve cinsel sağlık hakkındaki tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz güncel sağlık ansiklopediniz.

İletişime Geçin!

Prezervatif Rehberi İletişimPrezervatifRehberi.com ile iletişim için info@prezervatifrehberi.com adresini kullanabilirsiniz.


ToptanPrezervatif Logo

Bu site Smart Web Tasarım tarafından tasarlanmıştır.
Copyright © 2010 Smart Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.